Paslanmaz Çelik Levha

Paslanmaz çelik levha (Paslanmaz çelik sac), paslanmaz çeliğin en yaygın bulunduğu şekildir. Paslanmaz çelik yassı malzemeler genellikle 12 mm kalınlığa kadar rulo olarak üretilir. 14 mm ve sonrasında üretim levha olarak yapılır. Paslanmaz çeliğin tüm ebatları rulodan boy kesme ve gerekirse dilme işlemi ile levhaya dönüştürülerek satışa sunulabilir.

Paslanmaz çelik servis merkezimizde, levhaların en, boy ve yüzeyleri, makine parkında yer alan boy kesme, dilme veya taşlama hatlarında geçirilip ihtiyaca yönelik olarak kişiselleştirilebilir.

Boy Kesme Hattı'nda, malzemeler leveller (doğrultucu)'dan geçirilip doğrusallığı kazandırıldıktan sonra talep edilen boyda kesilir. Bu esnada malzemeye kağıt veya pvc kaplama da yapılabilir. Böylece standart boylar yerine, müşterinin talep ettiği boylarda malzeme temin edilerek fire verilmesinin önüne geçilir.

Dilme Hattı'nda, yukarıda bahsedilen boy kesimin aksine, enden kesim yapılır. Böylece rulonun genişliği arzu edilen genişliğe ulaştırılır. Bu esnada malzemeye kağıt veya pvc kaplama da yapılabilir. Dilme işlemi uygulanan saclarda daha sonra boy kesme işlemi uygulanıp ve malzeme paslanmaz çelik levha'ya dönüştürülebilir. Gerekirse taşlama işlemi yapılıp müşteri talebine birebir uygunlukta malzeme temin edilir. Böylece standart enler yerine, müşterinin talep ettiği enlerde malzeme temin edilerek fire verilmesinin önüne geçilir.

Taşlama Hattı'nda, 2B veya BA yüzeyli yassı malzemelere yüzey taşlama işlemi uygulanarak fırçalanmış yüzeyler elde edilir. Bu esnada malzemeye kağıt veya pvc kaplama da yapılabilir. Taşlı yüzeylerin en sık karşımıza çıkanları No4 ve Scotch Brite yüzeylerdir. Soğuk çekim ve tavlama üzerine skinpass uygulanan 2B mat yüzeyden farklı olarak, taşlı yüzeyler dekorasyonda ve özellikle ankastre ürünlerde daha sık tercih edilirler.

Paslanmaz Çelik Servis Merkezi'mizdeki makine parkının kapasitesi, dünyada üretimi olan tüm paslanmaz çelik levha'ların, müşteri talebine uygun hale getirilmesine fiziken elverişli olarak planlanmış ve uygulamaya geçirilmiştir.

Stoklarımızda bulunan Kaliteler: 304, 304L, 316L, 316Ti, 321, 309S, 310S, 1.4462, 430, 
Stoklarımızda Bulunan Yüzeyler: 2B, BA, No1, No2, No3, No4, Scotch Brite, Duplo
Stoklarımızda Bulunan Ebat Aralığı: 0,30 mm ile 80 mm arası

Sizi Arayalım
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?