Paslanmaz Rulo

Paslanmaz çelik rulo, paslanmaz çeliğin en yaygın bulunduğu şekillerden biridir. Paslanmaz çelik yassı malzemeler genellikle 12 mm kalınlığa kadar rulo olarak üretilir.

Bu malzemeler rulo şeklinde kullanıldığı gibi, servis merkezimizde bulunan makine parkında yer alan doğrultma ve boy kesme, dilme veya taşlama proseslerinden geçip ihtiyaca yönelik olarak kişiselleştirilebilir.

Boy Kesme Hattı'nda, malzemeler leveller (doğrultucu)'dan geçirilip doğrusallığı kazandırıldıktan sonra talep edilen boyda kesilir. Bu esnada malzemeye kağıt veya pvc kaplama da yapılabilir. Böylece standart boylar yerine, müşterinin talep ettiği boylarda malzeme temin edilerek fire verilmesinin önüne geçilir.

Dilme Hattı'nda, yukarıda bahsedilen boy kesimin aksine, enden kesim yapılır. Böylece rulonun genişliği arzu edilen genişliğe ulaştırılır. Bu esnada malzemeye kağıt veya pvc kaplama da yapılabilir. Dilme işlemi uygulanan saclarda daha sonra boy kesme, hatta taşlama işlemi yapılıp müşteri talebine birebir uygunlukta malzeme temin edilebilir. Böylece standart enler yerine, müşterinin talep ettiği enlerde malzeme temin edilerek fire verilmesinin önüne geçilir.

Taşlama Hattı'nda, 2B veya BA yüzeyli yassı malzemelere yüzey taşlama işlemi uygulanarak fırçalanmış yüzeyler elde edilir. Bu esnada malzemeye kağıt veya pvc kaplama da yapılabilir. Taşlı yüzeylerin en sık karşımıza çıkanları No4 ve Scotch Brite yüzeylerdir. Soğuk çekim ve tavlama üzerine skinpass uygulanan 2B mat yüzeyden farklı olarak, taşlı yüzeyler dekorasyonda ve özellikle ankastre ürünlerde daha sık tercih edilirler.

Stoklarımızda Bulunan Kaliteler: 304, 304L, 316L, 316Ti, 321, 309S, 310S, 1.4462, 202, 430, 409, 410
Stoklarımızda Bulunan Yüzeyler: 2B, BA, No1, No3, No4, Scotch Brite, Duplo
Stoklarımızda Bulunan Ebatlar: 0,30 - 12 mm

Sizi Arayalım
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?