Paslanmaz Çelik Kare Kullanım Alanları

Paslanmaz çelik kare malzemeler, kare şekli dolayısıyla sadece çok spesifik yerlerde kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından en yaygın olanı hemen hemen her yerde karşımıza çıkan kilit mekanizmalarıdır. Paslanmaz çelik kilitlerin neredeyse tamamının iç mekanizmalarında paslanmaz çelik kare malzemeler kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra kare malzemenin belkide en sık kullanıldığı yer, makina parçalarında veya aparatlarda kama yapımıdır. Paslanmaz çelik kare malzemelerin en sık kullanıldığı alanlardan biriside makinaların, tankların ve ağır makina endüstrisindeki birçok ürünün ayaklarıdır.

Özellikle ayak bölgelerinde ağırlıklı olarak kullanılan bu malzeme, bunlar haricinde beyaz eşyadan, küçük mutfak aletlerine, ufak mekanik parçalardan, otomotiv endüstrisine kadar paslanmazın kullanıldığı her alanda kullanılmaktadır. Kare profil gibi içi boş malzemelerin yetersiz olduğu hemen hemen her durumda tercih edilen paslanmaz kare malzeme, içi dolu olması sebebiyle profil malzemelere oranla çok daha fazla yük taşıyabilmektedir.

Firmamızdaki 304 kalite kare malzemeler, kaynak yapılabilirliğinin de daha iyi olması açısından 304L kalite olarak ürettirilmiş ve stoklarımızda tutulmaktadır. 

Paslanmaz Çelik Kare Malzeme Listesi 
Kalite Min Ölçü (mm) Maks Ölçü (mm)
304 5x5 150x150
316L 5x5 150x150
Sizi Arayalım
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?