Paslanmaz Çelik Altıköşe Kullanım Alanları 

Altıgen yada altı köşe biçiminde üretilmiş paslanmaz çelik malzemelere paslanmaz altıköşe denir. Neredeyse tüm çubuk malzemelerden çeşitli işlemler sonucunda altıköşe malzeme edilebilirken, bu işlemler oldukça fazla işçiliği ve büyük oranda malzemenin hurdaya gitmesine sebep olur. Fiyatı çubuk malzemeye oranla daha pahalı olan altıköşe malzeme, daha az işlenerek ürün elde edilebildiği için fiyat farkını kısa vadede amorti edebilmektedir.

Bir malzemeyi yuvarlaktan altıköşeye çevirmek yerine direk altıköşe kullanmak hem malzeme toplam tutarı bakımından, hem işçilik maliyeti bakımından hemde üretimin hızı açısından bir çok avantaj yaratır.

Paslanmaz altıköşe malzemeler, günlük hayatımızda paslanmazın olduğu heryerde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ülkemizde değişen ve sürekli gelişen şartnameler sebebiyle, insanların direkt veya dolaylı temas ettiği hemen hemen her alanda paslanmaz kullanımı giderek yaygınlaşmadır. 

Bunun gibi zorunlulukların yanı sıra, uzun vadede kaliteli üretim yapmak isteyen hemen her üretici çelik yerine paslanmaz altıköşe kullanmaya başlamıştır.

Aşağıda yer alan tabloda stoklarımızda bulunan 303 (1.4305), 304L (1.4307), 316L (1.4404), 316Ti (1.4571) kalitelerdeki paslanmaz altıköşe malzemeleri listelenmiş olarak bulabilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Altı Köşe Malzeme Listesi (Stoktan Hemen Teslim)
Kalite Min Kenar (mm) Max Kenar(mm)
303 4 70
304L 8 70
316L 8 70


 

Sizi Arayalım
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?